Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Holmenkollen - nový maják Oslo

15. dubna 2008 v 11:58 |  Norové (Norwegians)
Nový HolmekollenDominanta norské metropole Oslo už brzy změní svou tvář.
Současný skokanský můstek na Holmenkollenu bude brzy stržen a na jeho místě vyroste nový, moderní monument, který bude poté dějištěm světového šampionátu v roce 2011. První zatěžkávací zkouškou nového můstku bude Světový pohár v roce 2010.

Až do poslední chvíle nebylo jisté, jestli se představitelé města rozhodnou pro rekonstrukci starého můstku, nebo pro výstavbu nového skokanského stánku. V pondělí 14. dubna 2008 byl na oficiální tiskové konferenci odhalen projekt, který počítá s demolicí staré věže, kterou známe dnes, a výstavbou můstku nového. Takto bude nový Holmenkollen vypadat už koncem roku 2009.
Nový Holmekollen
více info v celém článku;)

Stavební práce začnou na přelomu září a října 2008, takže stavba zabere jen něco málo přes rok. V prosinci 2009 už plánuje Norský svaz lyžařů zkušební tréninky na novém můstku.
"Cena za rekonstrukci starého, nebo výstavbu nového můstku byla téměř stejná, proto jsme se rozhodli pro novou výstavbu," řekla pro Aftenposten.no radní Anette Wiig Bryn. Zároveň oznámila, že stávající chladící systém můstku zůstane zachován. Nový Holmenkollen bude schopen pojmout asi 43.000 diváků. Nový Holmekollen
Tímto rozhodnutím snad definitivně padla nejistota, která se kolem modernizace skokanského areálu rozpoutala poté, co radnice v Oslo uložila vítězný návrh můstku k ledu. Pro projekt dánské společnosti JDS Architects totiž nesehnala dostatek finančních prostředků. Kvůli nižšímu rozpočtu (kolem 900 milionů norských korun) bylo nutné přijmout omezení, která oproti původnímu návrhu znatelně zlevňují celý projekt. Nový můstek bude místo plánované velikosti K122 jen K117. Úpravy doskokové hrany také nebudou tak razantní a nákladné, jak se počítalo.
Nový Holmekollen Úspory se dotkly i úpravy malého můstku Midtstulia, příprav na možnost celoročního skákání nebo nových běžeckých tras, které se nedočkají asfaltového povrchu po celé trase.

Hlavní monument původního vítězného návrhu ale zůstal zachován. Věž, které se pracovně říká "maják Holmenkollenu", bude čnít nad norskou metropolí už příští rok.
zdroj: norge.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama