Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Nová Holmenkollen má stát hromadu peněz! Kdo za můstek zaplatí?

12. dubna 2008 v 13:31 | Evča |  Norové (Norwegians)
Už nadále se nedá unikat před rekonstrukcí můstku. Norové se teď starají o to, aby v místě "Staré Dámy" stála vhodná nástupnice, která se stane symbolem skoků na lyžích. Předseda norského parlamentu, Thorbjoern Jagland, by chtěl, aby nová Holmenkollen patřila do nejnovějších objektů světa!

Diskuze na téma můstku, který bude hostit MS v roce 2011 se vede v Norsku už pěkně dlouho. Největší problémy dělá starost ohledně financování budovy, protože Oslo tvrdí, že potřebuje okolo 900 miliónu norských korun (zhruba 2 730 000 000 korun českých!!!!). Ministerstvo kultury není ale tak štědré a tvrdí, že můstku nedá více než 100 miliónů norských korun.
Svůj názor na nový můstek vyslovilo už nemálo politiků, mezi nimi i Thorbjoern Jagland, předseda norského parlamentu: "Nedomnívám se, že by zbudování nového skokanského můstku muselo stát tolik peněz. A stejný názor mají i skokani z národního týmu, se kterými jsem se setkal na zakončení SP v Planici.


"Když nejlepší skokané světa přestanou mezi sebou útočit na Holmenkollen, tak určitě přestane být symbolem skoků na lyžích. Ale Holmenkollen je přeci i národní symbol! Bylo by opravdu krásné, kdyby se nám povedlo můstek zrekonstruovat stejně, jako jsme opravili budovu opery Bjoervik (okolo 14 000 000 000 Kč!!)," - řekl Jagland.
Organizátoři přestavby nového můstku i nadéle doufají, že ministerstvo kultury jim finančně pomůže se zbývající částkou. Můstek Holmenkollen je už řadu let největší atrakcí místa a způsobuje, že hlavní město Norska má tolik turistů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 peace.boy peace.boy | Web | 12. dubna 2008 v 13:32 | Reagovat

Zůčastni se tady BleskoFky PLSKY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama