Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

1. mistryně světa? Lindsey Van!

20. února 2009 v 13:18 | Evča |  Articles
Lindsey Van se stala první mistryní světa ve skocích na lyžích! Skokanky jako Sagen, Häfele a Grässler se teď můžou jen divit, jak to, že Van, která nebyla na tréninku ani ve zkušebním kole nijak oslňující vybojovala vítězství (89 a 97,5 m). 2. místo připadlo Ulrice Grässler z Německa (93,5 a 93 m) a třetí místo putuje do Norska díky Anette Sagen (93,5 a 94 m).

O Rakušance Daniele Iraschko se sice před úvodním skokem závodu mluvilo už jako o jasné favoritce a její pozice se zdála být po zkušebním kole, dlouhém 98,5m, jako neotřesitelná, ale nakonec jí po závodě připadla až 4. příčka.
V hratelné konkurenci 36 závodnic se mezi třicítku probila Michaela Doleželová, po prvním skoku 67,5m držela výbornou 22. pozici. "Snažila jsem se předvést to, co umím," říkala Míša. Ale ve druhém kole se pokus neobešel bez technických chybiček a podstatně kratších 59,5m stačilo na 27. místo. Poloviční česká reprezentace se dělila na polovinu ještě jednou, po zraněných Dejmkové a Míkové také čtvrtá skokanka Vlaďka Pustková opustila "arénu". Po prvním kole, kdy sotva uhájila předposlední 35. místo, skočila na metu 54m. Mezi šesti nepostupujícími nešťastnicemi byla také Italka Elena Rungggaldier (61,5m).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama