Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Vasja Bajc o Jandovi - "Dám ti přes prdel!"

21. února 2009 v 12:25 | Evča |  Interviews
V celém článku najdete 2 rozhovory se slovinským trenérem Jakuba Jandy týkající se MS v Liberci.

>1. rozhovor<
Bavíte se někdy se Schallertem o Jandovi?
Ne. O Kubovi diskutuju jen s Davidem Jiroutkem, který ho trénoval v Dukle a teď vede béčko reprezentace. A Kubovi jsem radil, ať se s "Ritchiem" o technice skoku nebaví.
Pročpak?
Dva týdny Kubu nevidím, a když se pak potkáme, zjistím, že je zase trochu dole a v hlavě má nějaké zvláštní informace. Ritchie mu prý většinou povídá, že jeho skoky jsou OK, i když OK nejsou. Alespoň ne v souvislosti s Jandovou technikou.
V čem je dnešní Janda jiný než Janda z dob své oslnivé slávy?
Ještě není stoprocentní, teď je na čísle 92. Škoda, že jsme spolupráci neobnovili dřív. Druhý problém je v tom, že s ním kvůli povinnostem u tureckých skokanů nemohu být častěji. Takhle jsme ztratili tři čtyři měsíce. Důležité ale je, že už zase pravidelně boduje a má motivaci i pro další olympijsou sezonu.
Nepřemýšlíte někdy o tom, věnovat se před olympiádou ve Vancouveru pouze Jandovi?
Především nevím, co se tady v Čechách bude dít. To tady nevíte nikdy...(smích) Kuba chce abych s ním pokračoval, ale nejdřív musím zjistit, co by na to řekli v Turecku, kde mám smlouvu do 2011. Sice ji mohu zrušit, ale nevím, jestli v Čechách mají tolik prachů. (smích) V Turecku mají třeba 500 milionů eur na univerziádu.
Je pravda, že jste v létě inicioval návrat k někdejší spolupráci?
Napsal jsem Kubovi SMS, že se můžeme potkat, až bude mít cestu do Kranje. Tam mi povídal, že skončí, že mu to nejde a má toho dost. Tak jsem na něj spustil: Přece nemůžeš skončit jako předposlední skokan na světě! To není tvoje úroveň! Přece musíš bojovat! No a pak jsme si sedli s Ritchiem, šéfem úseku Leošem Škodou a dohodli se. Nějak to jde, ale vím, že tu je dost lidí, kteří Jakubovi úspěch nepřejí.
O Jandovi se říkalo, že potřebuje zvednout psychiku. Daří se to?
Je na tom líp. Ve středu jsem mu říkal, že měl při tréninku špatný podmínky, ať se tím neotravuje. Jenže on měl zase hlavu dole, začínal brečet. Tak mu říkám: Dám ti přes prdel! Jdeme dál, zítra je nový den. To víte, po každém špatném skoku vám hlava zblbne a dobrý skok ji zase dá do pořádku.
Čvrteční trénink se Jandovi docela povedl ne?
Dopoledne udělal dva superskoky, zkusil si novou kombinézu, měl perfektní nájezdovou rychlost.
Co se dá od Jandy v sobotním závodě čekat?
Tenhle můstek je specifický, parabola letu je na něm dost nízká. Všechno se bude točit kolem větru, každý závan bude mít velký vliv na výkon. Skokan může klidně klesnout o dvacet míst.
Jandovi budete mávat vy nebo Schallert?
Schallert. Řekl jsem mu: Tohle je tvoje práce.

>2. rozhovor<
Jak je Kuba na tom?
V pohodě. Poslední závod, druhé kolo v Klingenthalu skočil moc dobře. Škoda, že jsme nemohli pak víc trénovat spolu, ale kondiční výprava mu taky pomohla.
Co ještě potřebuje?
Začali jsme pozdě, až v srpnu. Taky s ním nemůžu být pořád. Za dva týdny, co se nevidíme, jen koukám, že je zase nějakej divnej. Při držení těla i v hlavě.
Jak daleko jste se dostali ve srovnání se snovou sezonou před třemi lety?
Tak na dvaadevadesát procent. Uděláme společný blok, pak se zase rozjedeme. Je fajn, že Kuba bodoval až na dvě výjimky ve všech světových pohárech. To mu dá motivaci, že může skákat další rok. Nebo dva. I když...zase nemůžeme vědět, co se tady v Čechách stane. To u vás neví nikdo. Ritchie už toho taky má dost, jak mi říkal.
Domlouváte se s ním?
Ne. Sedli jsme si na začátku a všechno platí. Jsme dohodnuti, že Kuba chodí s mančaftem, ale má vlastní režim. Mluvím s Davidem Jiroutkem, ten je mu nejblíž. I na můstku Kubovi mává na rozjezd Schallert, to je lepší pro všechny.
Jak funguje vaše práce v Turecku?
Mám smlouvu do roku 2011, do zimní univerziády tam u nich. A platí mě dobře. To, co bych měl tady, jsou drobné. (směje se a vyndává z kapsy hrst dvacetikorun) Můstek se teprve staví...Kluci jsou mladí, jednomu je čtrnáct, druhému patnáct, ale už byl na mistrovství světa juniorů. Lepší se, ale potřebují čas.
Dá se srovnat práce s nimi a Jandou?
Oni chtějí dělat nový sport a potrvá to pět, možná deset let, než se ho naučí. A Kuba? Ve třiceti trenéra nepotřebuje. Jen mu musím nakopat zadek, když má ty svoje nálady.
Cože, zase se vzpuzí jeho psychika?
Je trošku lepší. Ale i teď na něj musím po nepovedeném skoku zařvat: Co se otravuješ, neměls podmínku. Víte, myslel si, že ten vzestup bude rychlejší. Ale jde to pomalu. Říkám mu: Podívej, je to tvoje práce, dávají ti peníze, snaž se.
Pracuje poctivě jako dřív?
Jo, plní všechno. Teď se ptal: Co mám dneska ještě dělat? Seš na mistrovství světa, copak chceš mít svalovku, divil jsem se. Jdi se proklusnout a protáhnou, to stačí.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Robertweers Robertweers | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 12:56 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-cialis-pharmacie-en-ligne/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/acheter-cialis-pharmacie-en-ligne/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama