Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Wolfiho štěstí a Morgiho smůla aneb ohlédnutí za dnešním závodem

21. února 2009 v 21:03 | Evča |  Articles
Dnešní den si asi delší dobu ponesou v paměti nejen vítěz Loitzl, stříbrný Schlieri a bronzový Simi, ale i Morgi, kterého potkal pád a Olli, který v prvním kole skočil nejvíce (104,5 m), pak ho ale paní Štěstěna opustila a on po druhém skoku (87 m) odešel jako spráskaný pes.

Po prvním kole zavládlo překvapení, když Harri Olli dolétl na 104,5 m, následován Loitzlem a Jacobsenem. Sebevědomý úsměv finského skokana nás přesvědčoval o tom, že se pokusí skočit stejně i ve druhém kole, ale šeredně se přepočítal. Tak špatný skok jaký předvedl ve druhém kole měl pouze Kalle Keituri a Noriaki Kasai, který skočil ještě o 5 metrů méně.

Naopak neskutečnou radost přinesl druhý skok rakouskému Loitzlovi, který měl štěstí, že v 1. kole skočil více než Schlierenzauer (ve 2. oba shodně skočili 99m), a tak ho mohl s úsměvem posunout na 2. místo. Schlieri si z toho na první pohled nic nedělal a svou radost sdílel s o 10 let starším týmovým kolegou. Nenápadný Simon Amman, který v 1. kole měl 102m (jako Schlierenzauer), sice skočil ve druhém kole o půl metru více než stříbrný medailista, bodů ale měl méně - 274,5 (Schlierenzauer - 275). Jestli byl z třetího místa zklamaný, nedal to najevo a s úsměvem od ucha k uchu se fotil s oběma Rakušany.

Největší smůlu měl paradoxně další z rakouských skokanů, Thomas Morgenstern, protože k jeho nejdelšímu skoku 2. kola si přičetl i jediný pád za celý závod, když milovník ještědského můstku "dohrál" na vzpříčenou lyži při telemarku. Odneslo to pouze koleno, takže můžeme mít rády, že se nic horšího nestalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andulii andulii | Web | 22. února 2009 v 21:01 | Reagovat

to nebylo o štěstěně ale o nervecha o psychice....harri nezvládl ten tlak.. to že má na zlato.. myslím, že tím 1. skokem sám sebe překvapil

2 Evča Evča | E-mail | Web | 23. února 2009 v 13:12 | Reagovat

Tak ono to bylo určitě ještě o dalších věcech, než jen o nervech a psychice, ale na Ještědu je to dle komentátorů vždycky 95% štěstí, kvůli větru a dalších podmínkách, takže nejen podle mě je to i o štěstí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama