Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Schlierenzauer zraněn

27. března 2009 v 18:09 | Hanka |  -> Abschnitt (články)
V pondělí měl jít poprvé po sezoně do školy, místo toho bude rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer nejspíš ležet ještě v nemocnici. Při testování lyží si totiž zranil koleno, kvůli čemuž si bude muset dát až dva měsíce pauzu.Co to může pro vítěze Světového poháru a nejlepšího letce sezony znamenat v přípravě před olympiádou? "Pokud bude zranění bez komplikací a dojde k operaci bez řezu, měl by Schlierenzauer po tak dlouhé a namáhavé sezoně větší čas na regeneraci," říká skokanský trenér David Jiroutek. "Mohlo by mu to naopak i pomoct."
Skokani totiž v tomto období většinou odpočívají. "Někdo si jede zalyžovat, jiný se věnuje rodině a osobním věcem," říká bývalý skokan František Jež. "Je třeba vysadit z kolotoče cestování, trénink, cestování." Ovšem třeba Jakub Janda už plánuje být v květnu zpátky na můstku. "V polovičce dubna už bývá fyzická příprava, v květnu se skokani začínají vracet na můstek. V červenci a srpnu už jsou zase závody," líčí Jež.
Tou dobou už by měl být Schlierenzauer fit. Devatenáctiletá skokanská hvězda s výjimečnou letovou fází a telemarkem se zranila na středním můstku v Ramsau, kde testovala lyže. Vítěz rekordních třinácti závodů v sezoně Světového poháru se ve středu rozjel z můstku počtvrté. A prozatím naposled.
"Letěl okolo 92 metrů, udělal skvělý telemark, ale pak narazil na něco v čerstvě napadaném sněhu a jeho lyže šla do strany," popisoval pro agenturu APA trenér Harald Haim. Schlierenzauer docela těžce upadl a hned bylo jasné, že si poranil pravé koleno. Odjel na vyšetření do Innsbrucku a dnes odpoledne se měl na soukromé klinice podrobit chirurgickému zákroku na pochroumaném vnitřní vazu.
Rakouský reprezentační šéftrenér Alexander Pointner odhadoval, že si Schlierenzauer bude muset dát pauzu šest až osm týdnů. Pak už by jeho koleno mělo v pořádku zvládat tréninkovou zátěž. Ani tak dlouhé volno by mu však nemělo uškodit. "Až se vrátí a začne vyhrávat svěťáky, uvidíte, že taková pauza není dlouhá," dodá Jiroutek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzyk zuzyk | Web | 31. března 2009 v 10:33 | Reagovat

dobrá zpráva po té blbé sezóně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama