Listopad 2009

Kojonkoski má problémy...

30. listopadu 2009 v 16:01 | Evča |  Norové (Norwegians)
Finské státní zastupitelství zahájilo vvyšetřování trenéra norských skokanů, Miky Kojonkoskiho, který zalhal při loňském přistižení policií a následném obvinění z předjíždění kamionu v úseku, kde se předjíždění zakazovalo.
Ve Finsku se pokuty udělují v poměru ročního platu, kde místo 14 000 eur (kolik Kojonkoski dostává za měsíc) uvedl trenér Norů jenom 5000 eur, takže jeho pokuta byla mnohem nižší.
Jelikož jsou ale všechny platy volně dostupné na internetu, tak se teď ukázalo, že Mika zalhal a jeho proces se obnovil s tím, že při prokázání viny mu hrozí až tři měsíce vězení.

Bjørn Einar Romøren - Nonsensopedia

29. listopadu 2009 v 16:19 | Evča |  Norové (Norwegians)
> Když teda včera vyhrál, tak aspoň o něm něco pořádného víte :P

A teď Bjuurn Ajnar Romuren - Włodzimierz Szaranowicz

Bjørn Einar Romøren nebo Bjoern Einar Romoeren (nar. 1. dubna 1981 v Oslo) s titulem "norský skokan na lyžích", který však je (jaká ironie osudu!) více obětí skoků na lyžích.

Kariera
Kariera Bjoerna je poseta tituly. Získal mnoho medailí - zlatých i bronzových, nikdy ale nezískal žádnou stříbrnou. Je vynikajícím letcem, který má navíc i licenci pilota letadla, a vlastně díky tomu se mu tak daří na mamutích můstcích. Je držitelem světového rekordu - 239 metrů. Podařilo se mu to, protože ho vítr odvál trochu dál než chtěl. Ano - Bjoern je dobrý skokan.

Oběť můstků
Ano, Bjoern je i přes své úspěchy obětí můstků. Pochybné pády se odehrávají velmi často.

>Predazzo 2008
Nejpamátnější Bjoernův pád je "let s jednou lyží" v druhém kole sobotního závodu. Začněme tím, že v prvním kole skočil jeden z nejdelších skoků (129.5m), spadl a byl na 31. místě. Díky jeho dalekému skoku mu bylo umožněno skákat i ve druhém kole. A tak se do toho Bjoern pustil. Odrazil se a....odpadla mu lyže! Chvíli letěl v dokonalé pozici (vezmeme-li v úvahu, že měl jenom jednu lyži), načež začal ztrácet výšku. Nakonec spadl a za držení hlavy se skulil dolů, kde už na něho čekali lékaři, ale on vstal!! Pak se držel za hlavu a vřeštěl: "Kurva! To bolí!" Pak se lehce odkolíbal směrem k hotelu. Ano, Bjoern to měl skutečně těžké v ten den.

>Další pády
Pravda, jiné pády už nebyly tak efektivní, ale za zmínku stojí, že po každém pádu se Bjoern sám sebere a nechce žádnou pomoc. Někteří tvrdí, že trpí genetickou poruchou, která způsobuje necitlivost bolesti....Je to možné.

>Vysvětlující teorie
Vyskytla se teorie, že Bjoern využívá (nevědomě) zakřivení časoprostoru.

Bjoern a ženy
Tak, Bjoern je idolem všech mladých dívek a žen a homosexuálů. Všichni ho uctívají, protože tvrdí, že "má takový chladný vous a brýle, tunu gelu na vlasech". A to je prostě IN!

Interview mit Andreas Goldberger und Gregor Schlierenzauer( Kuusamo)

29. listopadu 2009 v 15:00 | Evča |  Videa
Rozhovor je v němčině, takže upřímně závidím všem, kteří tam budou něčemu rozumět (já chytla jenom ten začátek s přáním k narozkám - neumím německy) :o))

A ještě jedno video s Gregorem :o)

Andreas Kofler: "Skoky na lyžích mi znovu dělají radost"

29. listopadu 2009 v 13:18 | Evča |  -> Abschnitt (články)
Závod v Kuusamu je již za námi a nikoho snad už nepřekvapuje, že v týmovém závodě získali svěřenci Alexandera Pointnera zlaté místo a v individuálním závodu alespoň jeden člen týmu stál na stupni vítězů.

more in "celý článek" ->

Bodmer - nový Schlieri?!

29. listopadu 2009 v 10:10 | Evča |  -> Abschnitt (články)
První individuální závod v Kuusamu byl dost divný. Favorité a nejlepší skokani se umístili na spodních místech...je to tak dobře?

"Mé vítězství je neuvěřitelné" - Romören

28. listopadu 2009 v 20:47 | Evča |  Norové (Norwegians)
Björn-Einar Romören vyhrál v individuálním závodě v Kuusamu. Po závodů přiznal, že si vůbec nevěřil a na vítězství ani během skoků nemyslel.

"Neuvěřitelné! Před sezonou jsem na sněhu moc neskákal a byl jsem hodně nervózní před prvním skokem. Mé vítězství je opravdu neuvěřitelné, ale všichni jsme skákali dnes vcelku dobře," řekl hned po závodě Romören.

Po pátkovém neúspěchu celého týmu se všichni sešli a bavili se o prohraném závodě. Padlo mnoho vřelých slov a skokani se dívali na sobotní závod s optimismem.

"Jsem na kluky opravdu hrdý. Skoky jsou i dosti o štěstí, jaký bude foukat vítr apod., ale všichni jsme se snažili po pátečním neúspěchu a opravdu se to povedlo! Teď už je před námi další výzva. Úspěch vyžaduje velké úsilí a my máme před sebou spoustu práce," dodal Mika Kojonkoski.

Individuální závod - fotky (Kuusamo)

28. listopadu 2009 v 20:09 | Evča |  >2009/2010
UPLOAD: 29.11 at 10:12

Výsledky - Kuusamo (individuální závod)

28. listopadu 2009 v 19:55 | Evča |  >2009/2010
1. místo: Björn-Einar Romören (139.5 a 139m)
2. místo: Pascal Bodmer (133 a 141m)
3. místo: Wolfgang Loitzl (136.5 a 136.5m)
.
.
.
23. místo: Roman Koudelka (127 a 123.5m)
25. místo: Jakub Janda (121.5 a 127m)
39. místo: Martin Cikl (110.5m)

The longest jump: 141m - Pascal Bodmer, Andreas Kofler (7. místo)
The shortest jump: 77m - Harri Olli (50. místo)

complete results in "celý článek" ->

Omluva.../Apologize..

28. listopadu 2009 v 9:55 | Evča
Jelikož jsou dneska závody v 15:00 a já v tu dobu budu v práci, tak sem výsledky a fotky přidám (bohužel) až kolem 20:00. :( Tak nebuďte naštvaní nebo zklamaní, že tady pár hodin po závodě ještě nic nebude :o)
Díky, Evča

> Hey guys, I´m really sorry, but during today´s competition I´m going to be at work, so I won´t add anything (pics, results...) until 8pm. :( So, don´t be angry or disappointed :o)
Thanks, Evča

Týmový závod - fotky (Kuusamo)

27. listopadu 2009 v 20:17 | Evča |  >2009/2010
UPLOAD: 28.11. at 9:38

Fotky Rakušanů z Kuusama (27.11.09)

27. listopadu 2009 v 19:27 | Evča |  -> Photo (fotky)

Výsledky - Kuusamo

27. listopadu 2009 v 19:16 | Evča |  >2009/2010
Tak, překvapilo to vůbec někoho? :o)

1. místo - RAKOUSKO: Loitzl, Kofler, Schlierenzauer, Morgenstern
2. místo - NĚMECKO: Schmitt, Uhrmann, Neumayer, Bodmer
3. místo - FINSKO: Ahonen, Olli, Keituri, Hautamäki

Další pořadí: Rusko, Polsko, Švýcarsko, Norsko, Japonsko, Slovinsko, Česko, Itálie, Francie, USA, Ukrajina

26. listopadu 2009 v 19:05 | Evča
Kvalifikace je odložena na 27.11. v 15:30.
Týmový závod proběhne v 17:05.

zdroj: fis-ski.com

Výsledky oficiálního tréninku (Kuusamo)

26. listopadu 2009 v 17:08 | Evča |  >2009/2010

Ne, že by se našim skokanům nedařilo, ale sláva to teda taky nebyla. Nejlépe skončil Roman Koudelka (18. místo), pak Martin Cikl (38. místo) a Lukáš Hlava (42. místo).

1. místo obsadil Shohei Tochimoto, 2. místo získal Andreas Kofler a bronzová příčka pak skončila u dalšího Japonce - Noriakiho Kasaie.

Janne Ahonen, který so po roční pauze ke skokům vrátil, se umístil za Marcinem Bachledou (POL) a před Mitjou Meznarem (SLO) na 47. místě.

Loňský vítěz SP, Gregor Schlierenzauer skončil na 32. místě a jeho velký konkurent, Simon Ammann, na 51. místě.