Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

-> Abschnitt (články)

Schlierenzauer nejede do Japonska

12. ledna 2010 v 17:34 | Evča
Tento víkend neodjede lídr SP se svým týmem do Sappora, protože jak řekl jeho trenér Alexander Pointner: "Cílem je olympiáda a medaile a ne Světový pohár. Odpočinek a tréninky jsou teď důležité."
Do Sappora nepojede ani Andreas Kofler a Wolfgang Loitzl. Za Rakousko budou v Sapporu startovat Morgenstern, Koch, Innauer, Thurnbichler a Zauner.
Nepřítomnost "Schlieriho" v Japonsku znamená, že Rakušan bude mít jenom velmi malou šanci na vítězství Křišťálové koule. V případě 2 vítězství Švýcara Ammanna bude jeho náskok kolem 200 bodů před Schlierenzauerem.

Rakušané na Facebooku

17. prosince 2009 v 14:51 | Evča

"Příští zastávka Engelberg! Užili jsme si víkend bez závodů, ale teď se musíme do toho zase pustit. Ačkoliv někdo kašle a posmrkuje, jsou všichni zdraví. Startovat bude stejný tým jako posledně, což znamená, že Gregor, Morgi, Wolfgang, Andi, Martin a Manuel se zúčastní všech tří závodů."

Andreas Kofler: "Skoky na lyžích mi znovu dělají radost"

29. listopadu 2009 v 13:18 | Evča
Závod v Kuusamu je již za námi a nikoho snad už nepřekvapuje, že v týmovém závodě získali svěřenci Alexandera Pointnera zlaté místo a v individuálním závodu alespoň jeden člen týmu stál na stupni vítězů.

more in "celý článek" ->

Bodmer - nový Schlieri?!

29. listopadu 2009 v 10:10 | Evča
První individuální závod v Kuusamu byl dost divný. Favorité a nejlepší skokani se umístili na spodních místech...je to tak dobře?
more in "celý článek" ->

Rakouský tým pro SP 2009/2010

24. listopadu 2009 v 19:32 | Evča
Trenér rakouských skokanů, Alexander Pointner, vybral po tréninku v Lillehammeru do nárdoního týmu - Gregora Schlierenzauera, Manuela Fettnera, Thomase Morgensterna, Martina Kocha, Andrease Koflera a Wolfganga Loitzla.

Stams - tajemství úspěchu Rakušanů?!

17. listopadu 2009 v 15:18 | Evča
Innauer, Vettori, Höllwarth, Kuttin, Withölzl, Liegl, Kofler, Schlierenzauer. Co mají společného? Kromě národnosti a faktu, že to jsou (nebo byli) skokani na lyžích je to i jejich škola: Schigymnasium Stams, která se nachází v tyrolské vesnici s ani ne 1000 obyvateli.

"Stams je něco víc než jen škola. Vybíráš si tady sport jako svůj osud," říká Kuttin, bývalý trenér polských skokanů a samozřejmě i absolvent školy.

Škola existuje již od roku 1967. Na začátku byla otevřena pouze jedna třída, ale časem se otevřely další dvě - pro zájemce o skoky na lyžích a severskou kombinaci. Od roku 1973 bylo umožněna speciálně zaměřená výuka i pro běžce na lyžích. V současné době na škole studuje kolem 160 studentů.

"Začátky byly opravdu těžké. Neexistoval internát. Museli jsme si pronajmout pokoj v blízkých usedlostech a jako posilovna nám sloužil jakýsi sklad," směje se Toni Innauer.

more in "celý článek" ->

Rakousko na LGP

5. srpna 2009 v 10:00 | Evča
Alexander Pointner rozhodl v Bischofshofenu o tom, kdo pojede na Letní Grand Prix do Hinterzartenu.

Thomas Morgenstern
Andreas Kofler
more in "celý článek" ->

Arthur Pauli mění reprezentaci?

2. června 2009 v 10:00 | Evča
Nevím, jestli jste si toho všimli, ale nedávno se objevila na internetu informace o tom, že se rakouský skokan Arthur Pauli snaží přestoupit do polského reprezentačního týmu.

http://www.skoki.pl/foto_min/zawodnicy/pauli_arthut_fel.jpg

Schlierenzauer zraněn

27. března 2009 v 18:09 | Hanka
V pondělí měl jít poprvé po sezoně do školy, místo toho bude rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer nejspíš ležet ještě v nemocnici. Při testování lyží si totiž zranil koleno, kvůli čemuž si bude muset dát až dva měsíce pauzu.
Žralok nechává zaparkovat holky vedle

17. února 2009 v 18:23 | Evča
Žádný rekord před ním neobstojí. Teprve 19letý tyrolský skokan Gregor Schlierenzauer si jen odškrtává položky.
Pokud vše klapne, zařadí se na konci sezony mezi nejlepší skokany všech dob. "Má forma je teď senzační," usmívá se. "Skáču dobře, to je motivace."
Jen počítejte: Už má 21 výher ve Světovém poháru, ještě čtyři a stane se nejlepším Rakušanem. Tady mu k Ahonenovým 46 ještě něco schází. Ale už v počtu vítězství v sezoně mu teď na něj chybí jen dvě, má jich deset. V šesti triumfech v řadě ho dorovnal.

Schlierenzauer opět vyhrál

19. října 2008 v 17:30 | Evča
Během druhého dne Mistrovství Rakouska se utkali skokani na velkém můstku v Bischofshofenu (HS 140). Podobně jako včera, tak i dnes se v nejlepším světle ukázal Gregor Schlierenzauer.

Schlierenzauer už v první serii skočil krásných 143 m. Svoji pozici potvrdil i ve finále, kde skočil 130 metrů. Stříbrnou medaili vybojoval Martin Koch, který se postaral o nejdelší skok celého závodu - 143,5 m. Třetí byl Andreas Kofler (134 a 133,5 m). Thomas Morgenstern se se cvým skokem dlouhým 130 m umístil na 6. pozici.

Schlierenzauer: Mé tajemství jsou prázdniny

30. srpna 2008 v 13:53 | Evča
Závody v Zakopanem vypadali jako představení jediného herce. 3 nejlepší skoky patřili fenomenálnímu mladíkovi z Rakouska.
Gregor Schlierenzauer

Po kvalifikaci byla jediná vhodná otázka "Jak to děláš?"
"Jsem ve formě. Jak jsem toho dosáhl? Nejdříve tvrdý trénink a potom prázdniny." - prohlásil s úsměvem Gregor.

Arthur Pauli - pád v kádru, pak na můstku

25. května 2008 v 14:23 | Káťa
Za smolný by mohl letošní květen označit rakouský reprezentant Arthur Pauli. Devatenáctiletý skokan se nejprve po týmovém soustředění dozvěděl, že namísto národního manšaftu bude hájit rakouské barvy "pouze" s A-týmem. A pak přišel páteční trénink a s ním i skutečný pád. Po skoku na můstku v Bischofshofenu ztratil na několik minut vědomí a momentálně leží na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve Schwarzach-St. Veit.

Zatímco národní tým trénuje v Hinterzartenu, Pauli, nejspíše s áčkem, zahájil skoky na umělém povrchu v domácím prostředí. Na finálovém můstku Turné čtyř můstků, bischofshofenském HS 140. Letní přípravu však Arthur nastartoval velmi nešťastně. Co bylo příčinou jeho těžkého pádu zatím není přesně známo, důležité ale je, že neutrpěl žádné vážnější poranění.

Do nemocnice Pauliho okamžitě dopravila přivolaná helikoptéra. Důkladná vyšetření odhalila pohmoždění plic a otřes mozku, skokanovo tělo je teď také samá modřina. Arturův život naštěstí ohrožen nebyl a po dvou dnech od pádu se mladý Tyrolan cítí mnohem lépe. Vše nasvědčuje tomu, že by mohl být už za pár dní propuštěn do domácího ošetřování.

Rakušané mají za sebou první trénink

11. května 2008 v 16:18 | Evča
Konec minulého týdne byl pro rakouský tým prvním týdnem tréninků. Od neděle do čtvrtka trénovali Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Stefan Thurnbichler, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl a Marti Koch pod přísným okem Alexandra Pointnera, Marca Noelkeho a fyzioterapeuty Herberta Leitnemera v Biohotel Stanglwirt v oblasti Going.
fotky+více v celém článku;)

Schlieri - Hluchý na jedno ucho

12. dubna 2008 v 21:32 | Evča
Jsem našla novinový článek na internetu, tak jsem se ho pokusila přeložit...;)
Gregor Schlierenzauer - Hluchý na jedno ucho

Thomas Morgenstern letcem nejen na můstku!

9. dubna 2008 v 14:58 | Evča
Vítěz Světového poháru 2007/08 - Thomas Morgenstern - radikálně změnil rozhodnutí týkající se toho, co hodlá dělat, až se rozhodne pověsit "skočky" na hřebík.
Po ukončení sportovní kariéry Rakušan nehodlá rezignovat s létáním. 21-letý skokan definitivně ukončil studium na policejní škole a teď přemýšlí o kariéře pilota.
"Je to opravdu důležitý krok pro mě a bylo by pěkné, kdyby i po zakončení kariéry skokana na lyžích bylo létání realizovatelné," zdůvodňuje svoje rozhodnutí skokan, známý pod přezdívkou Morgi.
Doposud ale Rakušan nechce o brzkém ukončení kariéry nic slyšet. "Hodlám i nadále sportovat, mám před sebou ještě celou cestu, kterou můžu proměnit v úspěchy," uklidňuje Morgenstern své fanoušky.
Thomas Morgenstern
 
 

Reklama