Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Articles

Přehled vítězů MS Liberec

1. března 2009 v 15:56 | Evča
1. místo (střední můstek) - Wolfgang Loitzl

Wolfiho štěstí a Morgiho smůla aneb ohlédnutí za dnešním závodem

21. února 2009 v 21:03 | Evča
Dnešní den si asi delší dobu ponesou v paměti nejen vítěz Loitzl, stříbrný Schlieri a bronzový Simi, ale i Morgi, kterého potkal pád a Olli, který v prvním kole skočil nejvíce (104,5 m), pak ho ale paní Štěstěna opustila a on po druhém skoku (87 m) odešel jako spráskaný pes.

Po prvním kole zavládlo překvapení, když Harri Olli dolétl na 104,5 m, následován Loitzlem a Jacobsenem. Sebevědomý úsměv finského skokana nás přesvědčoval o tom, že se pokusí skočit stejně i ve druhém kole, ale šeredně se přepočítal. Tak špatný skok jaký předvedl ve druhém kole měl pouze Kalle Keituri a Noriaki Kasai, který skočil ještě o 5 metrů méně.

Naopak neskutečnou radost přinesl druhý skok rakouskému Loitzlovi, který měl štěstí, že v 1. kole skočil více než Schlierenzauer (ve 2. oba shodně skočili 99m), a tak ho mohl s úsměvem posunout na 2. místo. Schlieri si z toho na první pohled nic nedělal a svou radost sdílel s o 10 let starším týmovým kolegou. Nenápadný Simon Amman, který v 1. kole měl 102m (jako Schlierenzauer), sice skočil ve druhém kole o půl metru více než stříbrný medailista, bodů ale měl méně - 274,5 (Schlierenzauer - 275). Jestli byl z třetího místa zklamaný, nedal to najevo a s úsměvem od ucha k uchu se fotil s oběma Rakušany.

Největší smůlu měl paradoxně další z rakouských skokanů, Thomas Morgenstern, protože k jeho nejdelšímu skoku 2. kola si přičetl i jediný pád za celý závod, když milovník ještědského můstku "dohrál" na vzpříčenou lyži při telemarku. Odneslo to pouze koleno, takže můžeme mít rády, že se nic horšího nestalo.

Češi bez Cikla a Kožíška

21. února 2009 v 11:44 | Evča

Dvojice Martin Cikl a Čestmír Kožíšek se nevešla do nominace českých skokanů na dnešní závod na středním můstku. Trenér Richard Schallert včera oznámil, že do prvního klání na šampionátu nasadí kvartet Roman Koudelka, Jakub Janda, Lukáš Hlava a Ondřej Vaculík.

1. mistryně světa? Lindsey Van!

20. února 2009 v 13:18 | Evča
Lindsey Van se stala první mistryní světa ve skocích na lyžích! Skokanky jako Sagen, Häfele a Grässler se teď můžou jen divit, jak to, že Van, která nebyla na tréninku ani ve zkušebním kole nijak oslňující vybojovala vítězství (89 a 97,5 m). 2. místo připadlo Ulrice Grässler z Německa (93,5 a 93 m) a třetí místo putuje do Norska díky Anette Sagen (93,5 a 94 m).

Kalamita v Liberci? Na spadnutí

18. února 2009 v 16:20 | Evča

V ulicích města bojovalo se sněhem nejenom na dvě stě pracovníků TSML a jejich veškerá technika. V lyžařských areálech se na úklidu sněhu podíleli dobrovolníci a těžká technika. V terénu tak byli všichni, kdo mohli zasáhnout. Na atmosféře mistrovství však bohatá nadílka nic neubírá.

Kdo pojede do Liberce?

18. února 2009 v 10:00 | Evča


Skoky na lyžích
Race Director
Hofer Walter, FIS

Assistant Race Director
Tepes Miran, FIS

TD
Sambugaro Sandro, ITA

TD Assistant
Minemura Yukata, JPN

Chief Distance Measurer
Hyvärinen Pekka, FIN

Rozhodčí (Jumping Judges)
Kraml Vaclav, CZE
Bachmayer Johann, AUT
Trachsel William, FRA
Loeng Geir S., NOR
Bester Janez, SLO
Piguet David, SUI

Equipment Control
Toermaenen Jouko, FIN

Equipment Control Ladies
Ganster Eva, AUT

Technical Support
Gratzer Sepp, FIS

Media Information Service
Service Horst Nilgen, FIS

Medical/Antidoping
Medical Supervisor
Gaul Larry, USA

Coordinator PWC
Kirchbichler Alexander, GER

FIS Antidoping
Expert Damsgaard Rasmus, DEN
 
 

Reklama