3. Německo (Uhrmann, Schmitt, Wank, Neumayer)

ČEŠI SKONČILI NA 7.místě (Hájek, Koudelka, Hlava, Janda) 432,2.

Výsledky ze závodu v Klingenthalu a článek

4. února 2010 v 17:16 | Hanka
Simon Ammann si vítězstvím v Klingenthalu pojistil vedení ve Světovém poháru skokanů na lyžích. Čeští Jakub Janda, Jan Matura a Borek Sedlák se včera vešli do elitní dvacítky, Ondřej Vaculík do druhého kola neprošel.
Předposlední zastávka SP před olympijskými hrami českým skokanům vyšla. Nejlepší z nich Janda skočil 115,5 a 122,5 metru, což mu zajistilo patnáctou příčku. Hned za ním se umístil Jan Matura (121 a 119 m), jenž stejně jako osmnáctý Sedlák (116 a 122 m) uhájil postavení z prvního kola.

Čeští skokané dnes zářili

31. ledna 2010 v 18:45 | Hanka

Antonín Hájek vybojoval v letech na lyžích v rakouském Kulmu čtvrté místo.
Hájek byl v SP v letech v Český reprezentant Antonín Hájek obsadil osmé místo v závodu Světového poháru v letech na lyžích v Oberstdorfu, Borek Sedlák dosáhl díky čtrnácté pozici nejlepšího výsledku v kariéře. Na mamutím můstku dnes vyhrál Nor Anders Jacobsen.
Hájkovi se Sedlákem patřila po prvním kole 11. a 12. příčka, kterou český rekordman v letech ještě vylepšil díky druhému pokusu 204 metrů. Sedlák, jenž na rozdíl od něj nefiguruje v olympijské nominaci, ubral ze svého výkonu z prvního kola 203,5 m téměř dvacet metrů a mírně si pohoršil.
Dva dny po třicátých narozeninách bodoval i Jan Matura. Prvním pokusem sice přelétl o půl metru dvousetmetrovou hranici, v druhém kole však přidal jen 153 metrů a klesl o pět míst na celkovou 27. pozici.
V oberstdorfském závodu nicméně nebyly určující pouze délka skoku a styl, ale i speciální koeficient zahrnující sílu větru a změnu nájezdových oken, kterým se dosažené výsledky přepočítávaly. Nové pravidlo bylo poprvé v historii SP využito v sobotním závodu družstev, v němž Češi obsadili šesté místo.
Díky letům 213,5 a 210 metrů dosáhl na první triumf v SP po téměř dvou letech Jacobsen, jenž o 8,6 bodu zdolal Roberta Kranjece. Slovinec si tak zajistil malý křišťálový glóbus za hodnocení letů na lyžích, v němž byl Hájek šestý.
Třetí byl v Oberstdorfu Nor Johan Remen Evensen před Švýcarem Simonem Ammannem, který zvýšil náskok v čele průběžného pořadí SP před dnes sedmým Gregorem Schlierenzauerem z Rakouska.
Do závodu nenastoupil vítěz letošního Turné čtyř můstků Andreas Kofler, jenž měl v tréninkovém kole těžký pád. Vyšetření v nemocnici nepotvrdilo obavy ze zlomenin a rakouský skokan by tak neměl přijít o start na olympijských hrách ve Vancouveru.

SP v letech na lyžích v Oberstdorfu (Německo):
1. Jacobsen (Nor.) 426,7 b. (213,5+210 m), 2. Kranjec (Slovin.) 418,1 (202,5+214), 3. Evensen (Nor.) 416,2 (217,5+200,5), 4. Ammann (Švýc.) 415,2 (203,5+210,5), 5. Koch (Rak.) 406,7 (200+209,5), 6. Malysz (Pol.) 404,6 (206,5+197,5), 7. Schlierenzauer (Rak.) 386,5 (197+192,5), 8. Hájek (ČR) 380,4 (195,5+204), 9. Uhrmann (Něm.) 380,2 (186,5+197,5), 10. Loitzl (Rak.) 375,6 (188,5+193), ...14. Sedlák 354,4 (203,5+186), 27. Matura (oba ČR) 299,9 (200,5+153).
Konečné pořadí SP letů (po 3 závodech): 1. Kranjec 260, 2. Schlierenzauer 181, 3. Ammann 175, 4. Koch 155, 5. Jacobsen 120, 6. Hájek 118, ...19. Sedlák 35, 40. Matura 4.
Průběžné pořadí SP (po 17 z 23 závodů): 1. Ammann 1149, 2. Schlierenzauer 1032, 3. Morgenstern 699, 4. Kofler (oba Rak.) 652, 5. Loitzl 591, 6. Ahonen (Fin.) 490, ...21. Hájek 192, 24. Janda 152, 40. Hlava 56, 48. Sedlák 35, 56. Cikl 23, 58. Koudelka 20, 61. Matura (všichni ČR) 19.

Výsledky a článek ze závodu družstev

30. ledna 2010 v 17:37 | Hanka
Družstvo českých skokanů na lyžích obsadilo šesté místo v dnešním závodu Světového poháru v letech v německém Oberstdorfu. Zvítězili favorizovaní Rakušané před Norskem a Finskem.
Češi nastoupili až na Antonína Hájka v neolympijské sestavě, národního rekordmana v letech doplnili Borek Sedlák, Jan Matura a Ondřej Vaculík. Závodu, v němž se poprvé v SP přepočítávaly větrné podmínky a také různá nájezdová okna pomocí speciálního koeficientu, se zúčastnilo devět družstev.

Výsledky ze Zakopané+ článek

24. ledna 2010 v 19:33 | Hanka
Skokan Jakub Janda obsadil v závodě Světového poháru v Zakopaném desátou pozici a zaznamenal nejlepší umístění v olympijské sezóně. Pořadí na stupních vítězů bylo stejné jako v pátek - vyhrál Rakušan Gregor Schlierenzauer před lídrem seriálu Simonem Ammannem ze Švýcarska a svým krajanem Thomasem Morgensternem.
Jednatřicetiletý Janda skončil v předchozích dvou závodech SP v Sapporu a Zakopaném jedenáctý a stejné umístění mu za skok 122 metrů patřilo průběžně i dnes po prvním kole. Druhým pokusem 120,5 metru v měnících se podmínkách se bývalý vítěz Turné čtyř můstků posunul o jednu příčku vpřed a zaznamenal nejlepší výsledek od loňského března, kdy byl také desátý v Lahti.
Stejně jako v pátek žádný jiný český reprezentant nebodoval. Postup do třicítky těsně unikl Borku Sedlákovi, jenž byl stejně jako Lukáš Hlava v prvním polském závodu první pod čarou. Hlava byl dnes čtyřiatřicátý, nekvalifikoval se Antonín Hájek.
Zakopané opět ovládl dvacetiletý Schlierenzauer, jenž si díky skokům 140 a 134,5 m připsal 31. triumf v kariéře. Ještě o půl metru dál dolétl v prvním kole Ammann a vytvořil rekord můstku, dopadl však na obě nohy a ztratil body. Celkem zaostal za vítězem o 7,5 bodu, Morgenstern byl zpět o dalších dvanáct bodů.