Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Norové (Norwegians)

Optimističtí Norové před Engelbergem

17. prosince 2009 v 14:59 | Evča
Norové se s dobrou náladou a silným týmem chystají na další závod SP, který se bude konat ve švýcarském Engelbergu.

Mika Kojonkoski byl velmi spokojen s průběhem závodu v Trondheimu a doufá, že se jeho svěřencům bude dařit stejně dobře i v Engelbergu.
"Trénovalo se nám dobře, klukci pracovali naprosto perfektně. Byly to naprosto skvělé skoky a jestli budou mít stejně dobré podmínky jako při tréninku i v Engelbergu, tak to bude moc dobře," řekl Kojonkoski.

Do Engelbergu pojede Anders Jacobsen, Tom Hilde, Vegard Sklett, Roar Ljokelsoy, Kenneth Gangnes, Johan Remen Evensen a Bjorn Einar Romoren.

Bjoern Einar Romoeren v Kuusamo

2. prosince 2009 v 19:00 | Evča
more in "celý článek" ->

Kojonkoski má problémy...

30. listopadu 2009 v 16:01 | Evča
Finské státní zastupitelství zahájilo vvyšetřování trenéra norských skokanů, Miky Kojonkoskiho, který zalhal při loňském přistižení policií a následném obvinění z předjíždění kamionu v úseku, kde se předjíždění zakazovalo.
Ve Finsku se pokuty udělují v poměru ročního platu, kde místo 14 000 eur (kolik Kojonkoski dostává za měsíc) uvedl trenér Norů jenom 5000 eur, takže jeho pokuta byla mnohem nižší.
Jelikož jsou ale všechny platy volně dostupné na internetu, tak se teď ukázalo, že Mika zalhal a jeho proces se obnovil s tím, že při prokázání viny mu hrozí až tři měsíce vězení.

Bjørn Einar Romøren - Nonsensopedia

29. listopadu 2009 v 16:19 | Evča
> Když teda včera vyhrál, tak aspoň o něm něco pořádného víte :P

A teď Bjuurn Ajnar Romuren - Włodzimierz Szaranowicz

Bjørn Einar Romøren nebo Bjoern Einar Romoeren (nar. 1. dubna 1981 v Oslo) s titulem "norský skokan na lyžích", který však je (jaká ironie osudu!) více obětí skoků na lyžích.

Kariera
Kariera Bjoerna je poseta tituly. Získal mnoho medailí - zlatých i bronzových, nikdy ale nezískal žádnou stříbrnou. Je vynikajícím letcem, který má navíc i licenci pilota letadla, a vlastně díky tomu se mu tak daří na mamutích můstcích. Je držitelem světového rekordu - 239 metrů. Podařilo se mu to, protože ho vítr odvál trochu dál než chtěl. Ano - Bjoern je dobrý skokan.

Oběť můstků
Ano, Bjoern je i přes své úspěchy obětí můstků. Pochybné pády se odehrávají velmi často.

>Predazzo 2008
Nejpamátnější Bjoernův pád je "let s jednou lyží" v druhém kole sobotního závodu. Začněme tím, že v prvním kole skočil jeden z nejdelších skoků (129.5m), spadl a byl na 31. místě. Díky jeho dalekému skoku mu bylo umožněno skákat i ve druhém kole. A tak se do toho Bjoern pustil. Odrazil se a....odpadla mu lyže! Chvíli letěl v dokonalé pozici (vezmeme-li v úvahu, že měl jenom jednu lyži), načež začal ztrácet výšku. Nakonec spadl a za držení hlavy se skulil dolů, kde už na něho čekali lékaři, ale on vstal!! Pak se držel za hlavu a vřeštěl: "Kurva! To bolí!" Pak se lehce odkolíbal směrem k hotelu. Ano, Bjoern to měl skutečně těžké v ten den.

>Další pády
Pravda, jiné pády už nebyly tak efektivní, ale za zmínku stojí, že po každém pádu se Bjoern sám sebere a nechce žádnou pomoc. Někteří tvrdí, že trpí genetickou poruchou, která způsobuje necitlivost bolesti....Je to možné.

>Vysvětlující teorie
Vyskytla se teorie, že Bjoern využívá (nevědomě) zakřivení časoprostoru.

Bjoern a ženy
Tak, Bjoern je idolem všech mladých dívek a žen a homosexuálů. Všichni ho uctívají, protože tvrdí, že "má takový chladný vous a brýle, tunu gelu na vlasech". A to je prostě IN!

"Mé vítězství je neuvěřitelné" - Romören

28. listopadu 2009 v 20:47 | Evča
Björn-Einar Romören vyhrál v individuálním závodě v Kuusamu. Po závodů přiznal, že si vůbec nevěřil a na vítězství ani během skoků nemyslel.

"Neuvěřitelné! Před sezonou jsem na sněhu moc neskákal a byl jsem hodně nervózní před prvním skokem. Mé vítězství je opravdu neuvěřitelné, ale všichni jsme skákali dnes vcelku dobře," řekl hned po závodě Romören.

Po pátkovém neúspěchu celého týmu se všichni sešli a bavili se o prohraném závodě. Padlo mnoho vřelých slov a skokani se dívali na sobotní závod s optimismem.

"Jsem na kluky opravdu hrdý. Skoky jsou i dosti o štěstí, jaký bude foukat vítr apod., ale všichni jsme se snažili po pátečním neúspěchu a opravdu se to povedlo! Teď už je před námi další výzva. Úspěch vyžaduje velké úsilí a my máme před sebou spoustu práce," dodal Mika Kojonkoski.

Norský tým pro SP 2009/2010

20. listopadu 2009 v 18:10 | Evča
Norové, kteří teď trénují v Lillehammer, uspořádali dnes, ve 12:00, závody, které měly pomoci vybrat nejlepší skokany.

Za Nory tedy nastoupí Anders Jacobsen, Johan Remen Evensen, Bjørn Einar Romøren, Tom Hilde, Kenneth Gangnes a Vegard H. Sklett. Štěstí neměli Akseli Kokkonen, Sigurd Pettersen a Roar Ljoekelsoey.

Anders Bardal bude taťka :o)

12. září 2009 v 12:43 | Míša
Anders Bardal bude taťkou.

Tuhle skvělou novinku mám přímo od Bardyho :o)

Velké gratulace do Norska!!!

Norové v Zakopanem

25. srpna 2009 v 13:55 | Evča
more in "celý článek" ->

Norové na GP

17. srpna 2009 v 9:56 | Míša
Bigger size here

more photos in "celý článek"

Kenneth Gangnes fotky

13. srpna 2009 v 19:50
Všimla jsem si, že tu můj nejoblíbenější skokan, mr. Gangnes, nemá žádný článek s fotkami, tak to napravuji a spoustu jich sem dávám :o)

Toto je nejaktuálnější fotka Kennetha (a Skletta) z dneška, kdy se dozvěděli, že nejsou kvalifikovaní pro závod v Courchevelu :((

more in "celý článek" ->

Teplý, slunečný den :o)

12. srpna 2009 v 19:56 | Míša
Sommer
To je foto :oDD v Pragelatu muselo být teplo...

Norové jako "men in black" (Hinterzarten)

11. srpna 2009 v 19:14 | Evča

Velcí drsňáci :o))

more in "celý článek" ->

Summer time

9. srpna 2009 v 20:20 | Evča
Bigger size < here >

Roar Ljøkelsøy : Toto je definitivně moje poslední sezona

2. srpna 2009 v 10:06 | Evča
Jeden z nejvýznamnějších norských skokanů - Roar Ljøkelsøy - se rozhodl, že tato sezona bude jeho poslední.
Roar se po několika slabších sezonách snaží vrátit opět na přední příčky s tím, že olympiáda ve Vancouveru bude jeho poslední.

"Je to určitě moje poslední sezona. Jsem si naprosto jist tímto rozhodnutím a nehodlám ho měnit. Samozřejmě se proto bude snažit co nejvíce a doufám, že se mi to na olympiádě nějak vrátí," prohlásil Ljøkelsøy .
"Nebude to snadné, ale rozhodně budu bojovat. Mým cílem jsou dvě olympijské medaile a boj o MS v letech v Planici. Tyto cíle jsou mými sny a mou motivací," končí Roar.

Norové stále zaneprázdnění...

8. července 2009 v 14:25


more photos in "celý článek"

Trénink Norů (1)

29. června 2009 v 20:25

more photos in "celý článek"

Trénink Norů v Marikollen

20. června 2009 v 13:42

more photos in "celý článek"

Norové zkouší novou atrakci Spin Spider

19. června 2009 v 21:28

more photos in "celý článek"

Fotky Norové (léto 2009)

10. června 2009 v 17:25

more photos in "celý článek"

Norští skokané v akci

14. února 2009 v 19:23 | Hanka
Ten zpěv nádhera
 
 

Reklama