Chcete být součástí tohoto blogu? Pište na ewamnacakanov@yahoo.fr!

Tiskovky

G. Schlierenzauer: T4M je legenda

2. ledna 2010 v 9:53 | Evča
Novoročními hrdiny závodu v Garmisch-Partenkirchenu byli dva Rakušané a jeden Švýcar. Na bedně stáli Wolfgang Loitzl, Simon Ammann a Gregor Schlierenzauer.

Gregor Schlierenzauer po slabším výsledku v Oberstdorfu nedal tentokrát svým soupeřům šanci. "Cítím se mnohem lépe než v Oberstdorfu. Jsem velmi spokojen s vítězstvím. Turnaj je legendární a vítězství je prostě geniální. Ve druhém kole jsem chtěl skákat lépe než v prvním a podařilo se mi to," radoval se včera "Schlieri".

Wolfgang Loitzl přijel na Turné jako obhájce loňského titulu. "Doufám, že se mi podaří titul obhájit. Ale loni se mi dařilo mnohem více než letos. Chci skákat co nejlépe, abych měl znovu šanci stát na bedně," podotkl Loitzl.

"Věděl jsem, že se dá na tomto můstku skočit daleko, a proto jsem se rozhodl k útoku na větší vzdálenost," řekl Simon Ammann. "Během prvního skoku jsem měl smíšené pocity, co se týče větru, proto jsem se nemohl dočkat druhého kola. Cítil jsem se ve vzduchu fantasticky, skoro jako v Engelbergu. Přistání nebylo dokonalé, ale to nevadí. V konečné klasifikaci nezáleží na bodech a se čtyřmi perfektními skoky se může stát cokoliv," věří si Ammann.

Malysz: Trenér je ze mě překvapený

23. srpna 2009 v 11:15 | Evča
Na stupních vítězů sobotního závodu na Wielke Krokwi stanuli Gregor Schlierenzauer, Johan Remen Evensen a Adam Malysz. Tato trojce je se svými skoky velmi spokojená.

Schlierenzauer, vítěz závodu, přemýšlí nad tím, že Zakopane je v podstatě jeho šťastným místem. "Dobře se mi tu skáče. Mám z výsledku radost, protože se mi výsledek opravdu podařil, navzdory tomu, že jsem byl nedávno zraněn."
Rakušan se také rozpovídal na téma nových pravidel, co se týče bodování. "Je to všechno dobře promyšlení a spravedlivé, ale asi se to moc nelíbí fanouškům, pro které se staly pravidla skoků méně přehlednými."

Johan Evensen potvrdil, že déšť pro něho není problémem. "Jsem se svými skoky velmi spokojený a mokrý povrch mi vyhovuje."

Adam Malysz si užíval dobrou atmosféru na tribunách. "Ať je léto nebo zima, je to tu skvělé. Těší mě i to, kolik tu bylo navzdory děšti fanoušků a dokonce tu byla i spousta dětí s rodiči." Orel z Wisly dobře zhodnotil svoje skoky. "Trenér je překvapený, že moje skoky jsou tak dobré. Jsem pozitivně naladěný na nedělní závod."

Trondheim - Tisková konference

7. prosince 2008 v 11:47 | Evča
Trondheim (NOR) - Gregor Schlierenzauer: "Jsem velmi šťastný, že jsem včera vyhrál. Tyto závody byly neuvěřitelně těžké, kvůli velké konkurenci. Moje forma stále roste a krok za krokem mě přivádí k nejvyšší úrovni. Se 140 metry jsem také získal nový rekord můstku. Můžu jen doufat, že se mi bude dařit i dnes."
Thomas Morgenstern: "Se skoky jsem byl vcelku spokojen. Vím, že ještě nejsem plně fit a musím doladit některé detaily a ani se svým momentálním hodnocením nejsem příliš spokojen. V poslední sezoně se mi dařilo a doufám, že i v této sezoně se to ještě zlepší."
Ville Larinto: "Říká se, že ten druhý je první poražený. Ne, to byl vtip. Je to můj nejlepší výsledek vůbec a já jsem hrozně šťastný. Máme silný tým a pro mě je velkým překvapením, že dnes místo mě nesedí Matti Hautamaeki, který v našem týmu v posledních dnech předváděl ty nejlepší výkony."
Anders Jacobsen: "Velkolepý výsledek! Je to pořád lepší! Když jsem stál nahoře a viděl pokusy Anderse Badala a Johana Remena Evensena, bylo to pro mě něco jako osvobození. Věděl jsem, že zaskákali výborně, a já už pak necítil ten tlak, když jsem skákal sám."

Tisková konference po týmovém závodě

30. listopadu 2008 v 11:39 | Evča
Kuusamo (FIN) - 1. týmový závod této sezony je už za námi a můžeme říct, že proběhl překvapivě pod velením finského týmu. Finům se podařilo překonat Rakušany, kteří za sebou na třetím místě nechali německý tým pod vedením Wernera Schustera.
Za svůj úspěch vděčí Finové 140m skoku Mattiho Hautamäkiho, což ale neznamená, že by zbytek týmu skákal málo.
"Vůbec jsme nepřemýšleli nad prvním místem, spíš jsme chtěli skončit druzí. Dneska se jetě ke všemu neskákalo nejlépe. Náš tým je ale perfektní a podařilo se nám výborná koncentrace na skok," řekl Ville Larinto po závodu.
"Jsme celkem spokojeni s druhým místem, i když jsme si přáli první. Uplynulá sezona pro nás byla dokonalá, takže samozřejmě nemůžeme očekávat, že se bude vše dařit výborně i nadále. Náš tým je silný a jako cíl jsme si vytyčili dobytí Poháru a dá se říct, že jsme k tomu učinili i odpovídající krok," ohodnotili svůj výstup Loitzl a Schlierenzauer.
"Neočekávali jsme třetí místo, spíše jsme si mysleli, že budeme šestí a přinejhorším sedmí. Ale podařilo se a máme velkou radost," komentoval Michael Neumayer.

Zleva: Rakušané, Finové a Němci


Finský tým

Tiskovka po týmovém závodě

16. března 2008 v 12:42 | Káťa
Vyjádření sobotních vítězů:

Anders Jacobsen (NOR): "Zlepšili jsme se, takže jsme byli už v páteční soutěži silným týmem. A dnes jsme to vítězstvím jen potvrdili," řekl na tiskové konferenci po sobotním závodu družstev člen vítězstného týmu. "Lety na lyžích jsou úžasné. Všichni máme lety rádi a nejvíce právě tady v Planici, kde bývá úžasná atmosféra. Byl to perfektní den," dodal.

Jussi Hautamäki (FIN): "Atmosféra v týmu dnes byla skutečně skvělá. Nicméně jsme si byli vědomi, že Norové jsou také silný manšaft. Jak se před závodem očekávalo, létali jsme pro druhé nebo třetí místo. A jsme spokojeni," promluvil za stříbrný tým starší z bratrské dvojice. Skokanský svět však nejspíš přijde o dalšího skokana. "Jsem si na 99% jistý, že lety v Planici byli mými posledními v kariéře," oznámil Jussi.

Martin Koch (AUT):

"Naneštěstí jsme se kvůli mému prvnímu pokusu, který byl úplně pokažený, nemohli umístit výše," posteskl si Rakušan. Přesto se mohl radovat alespoň z bronzu. "Gregor odvedl excelentní práci a ve finiši jsme skončili třetí. Nicméně si myslím, že norský tým je velice silný a stejně jsme dnes měli jen malé šance na to porazit je," uzavřel.

Tiskovka po 1. závodě v Planici

15. března 2008 v 13:36 | Káťa
Vyjádření pátečních vítězů:

Gregor Schlierenzauer (AUT): "Jsem v tuto chvíli v dobrém rozpoložení, všechno vychází skvěle," pochavaloval si na tiskové konferenci vítěz pátečního závodu jednotlivců. "Lety na lyžích jsou jiná liga a já si to skutečně užívám." V pátek se navíc neměnila jen česká historie, přepis nejdelšího národního letu oslavovalo také Rakousko. "Pokoření rakouského rekordu prvním pokusem pro mě moc znamená, byl to neuvěřitelně senzační let," dodává rakouská budoucnost.

Janne Ahonen (FIN): "Jsem se svým druhým místem skutečně spokojený," svěřil se novinářům Fin. "Hlavně můj druhý let byl vydařený," pochvaloval si. Neopoměl také připomenou skutečnost, že ačkoliv byla první dvě místa v pořadí SP rozebraná, třetí místo zůstávalo nedobyto." Po prvním kole jsem se trochu bál, že mě Tom Hilde obere o třetí místo v hodnocení Světového poháru."

Bjoern Einar Romoeren (NOR): "Samozřejmě jsem dnes spokojený, ale nelétal jsem tak, jak jsem věřil, že budu. To nebyl král Planice, jaký měl být," posteskl si. "Ale zítra se to pokusím napravit. Uvidíme, jaká to bude."

Tiskovka Poláci

27. ledna 2008 v 11:00 | Míša
Pokračování v celém článku.....

Tiskovka Rakušáci

27. ledna 2008 v 10:54 | Míša
Alexandr Pointner
Pokračování v celém článku........
 
 

Reklama